Velikonoční infografika

Za několik dní tu máme Velikonoční pondělí, takže se dnes Velikonocům podíváme detailně na zoubek. Mezi typické velikonoční sladkosti se v průzkumu probojovalo čokoládové vejce a také zajíček, na spodních dvou příčkách jsou fakt sladké fazolky a marshmallow ve tvaru kuřátka, která u nás nejspíš nekoupíme. Velikonoce se pak řadí na druhou pozici v konzumaci čokolády, jsou dokonce i před Vánoci, více čokolády se sní už je o Halloweenu.

Zajímají vás přesná čísla prodejů? Čokoládových vajec se přes Velikonoce prodá na 80 milionů kusů, čokoládových zajíčků je pak o 10 milionů kusů více, stejně tak i již zmíněných marshmallow „pípátek“. 16 miliard (!) prodaných fazolek by se pak dalo vyskládat po obvodu Země 3×.

Také každý rok tápete v tom, kdy Velikonoce jsou, a musíte po nich pátrat v kalendáři? Pak pro vás máme v infografice vzoreček, který vám práci ale moc neušetří – můžete ho ale zkusit využít pro výpočet letošního data a ověřit si, jestli opravdu funguje. Patříte do skupiny, která si Velikonoce užívá, zavíráte se doma, letíte někam za exotikou, nebo je pro vás Velikonoční pondělí den jako každý jiný?

Zajímavá fakta o Velikonocích.

Zdroj: dailyinfographic.com