Vánoční dárky – infografika

Byli jste jako děti před Vánoci extra hodní, abyste dostali více dárků? Této rodičovské strategii věří 62 % všech tázaných dětí, což se však nesetkává s realitou rodičů – 78 % z nich koupí dětem dárky nehledě na to, jak se přes rok chovaly. Rozcházejí se také představy o tom nejlepším dárku: zatímco děti by si ze všeho nejvíce přály panenky a postavičky z oblíbených akčních filmů, rodiče by byli nejšťastnější, kdyby si potomci „hráli“ s hračkami, které je vzdělávají.

Rodiče mají také naivní představy o „šmejdění“ svých dětí. Méně než 15 % z nich uvedlo, že dítko našlo nějaký ten ne příliš dobře ukrytý dárek; avšak 25 % dětí přiznalo, že vánoční dárky našly. Kde byly dárky ukryty? Nic originálního, prostě ležely ve skříni.

A jak jako dítě získat to, co opravdu chcete? Opět funguje ten nejjednodušší způsob: prostě otravovat rodiče tak dlouho, dokud nesvolí. Tuto metodu přiznávají jak děti, tak rodiče. Takže až bude to vaše zase o něco škemrat, rovnou raději svolte ke koupi – stejně by to tak nakonec dopadlo, takže si ušetříte spoustu času.

 

Co říkají děti a rodiče na vánoční dárky?

Zdroj: morechristmas.info