V mozku freelancera – infografika

Freelancerů, nebo chcete-li lidí na „volné noze“, přibývá ve všech vyspělých zemích, nejen díky rozvoji komunikačních technologií a sociálních sítí.

Freelancer je pro mnohé z nás vysněné povolání. Svůj denní rozvrh si přizpůsobujete aktuální situaci a množství práce, můžete pracovat odkudkoli a kdykoli. Volná noha má ale i své nevýhody, třeba pokud nejste zrovna mistr time managementu, nebo vám není cizí prokrastinace.

Pracovat doslova „z postele“ také není úplně nejlepší způsob, jak zvýšit produktivitu. Kavárny jsou o něco lepší, ale internetové připojení je v nich zpravidla příliš pomalé na to, abyste mohli v klidu pracovat a nestresovat se maily, které zrovna nejdou odeslat. Dalším problémem může být pro někoho sociální izolace a nedostatek kontaktu s „živými“ spolupracovníky. I to lze ale při dobré vůli a organizaci práce elegantně vyřešit, například sdílenými pracovními prostory, takzvanými coworkingy nebo huby, v nichž navíc často kromě příjemných vztahů s ostatními vznikají i ojedinělé projekty a pracovní týmy.

V dnešní infografice se podíváte do mozku freelancera – dozvíte se, z jakých důvodů lidé na volnou nohu odcházejí, s jakými problémy se mohou potýkat, kolik si vydělají a jak je práce uspokojuje.

Tak co, jdete do toho taky, nebo jste spokojení spíše v klasickém zaměstnání? 

freelancer

zdroj: dailyinfographic.com