Udržet si zdravé srdce – infografika

Čtvrtina roku je za námi, jak jste na tom s novoročními předsevzetími? Že si už ani nevzpomínáte, že jste si nějaká dali? Možná nastal čas vymyslet nová, udělat třeba něco pro zdraví, konkrétně pro zdraví srdce – s tím vám pomůže dnešní infografika, která nám dá pět tipů na to, jak si tento důležitý orgán udržet zdravý.

Zdraví prochází žaludkem, zkuste tedy jíst o něco lépe. Třeba ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky a ryby. Ne, fastfood zdravý není. Zaměřte se také na pohyb – nemusíte zrovna cvičit, i když tím také ničemu neuškodíte; stačí krátká procházka každý den, venčení mazlíčků, práce na zahradě nebo i úklid. Zkrátka cokoliv vás zvedne ze židle/pohovky/postele.

Nekuřte! Pokud stihnete přestat před 34. rokem života, získáte tak deset let života k dobru. Udržujte si také zdravou váhu. Jak ji zjistíte? Změřte se v pase, a pokud máte více jak 100 cm (muži) nebo 90 cm (ženy), zdravou váhu nemáte. A poslední rada: choďte pravidelně na kontroly k doktorovi – není pravda, že před příchodem k lékaři je každý zdravý.

5 tipů, jak si udržet srdce v kondici.

Zdroj: griswoldhomecare.com