Spěte sladce i v letním parnu! – Infografika

Horké letní noci už jsou tu a mnohým z nás to nedá spát… Ne snad proto, že bychom museli celé léto trávit noci až do rána na zahradních večírcích a párty na pláži, letní nespavostí a zdravotními riziky spojenými s vysokými teplotami jsou ohroženy zejména věkové skupiny, které se s tímto životním stylem zpravidla příliš neztotožňují; malé děti a starší ročníky.

Zvlášť ve městě nás může horké počasí přes noc hodně potrápit. Infografika pod článkem proto přináší 16 tipů na to, jak se zbavit problémů s usínáním v horku. Pro vytvoření lepších podmínek pro spánek v horkém počasí zkuste třeba:

  • zchladit si hlavu; ať už výměnou objemného naducaného polštáře za jeho menší variantu, nebo tím, že půjdete spát s mokrými vlasy.
  • změnit místo spánku; u země je zpravidla chladněji než ve výšce postele, pokud máte prostor, zkuste spaní v houpací síti – nejen, že je stylovou letní záležitostí, zaručuje i proudění vzduchu pod tělem, čímž ho ochlazuje.
  • chladící prostředky; od elektrických větráků přes navlhčené tkaniny rozprostřené přes okna nebo sloužící jako chladivý noční „oděv“ až po ledové lahve, ke kterým se můžete přitulit a najít u nich v noci ochlazení.

Pamatujte: Jak si kdo ustele, tak si i lehne… A když se vyspíte dorůžova, budete mít krásný nejen příští den, ale i celé léto!

16-ways-to-stay-cool-when-sleeping-infographic

Zdroj: Dreams.co.uk