Slovenská auta – infografika

V dnešní infografice od autoelektrony.sk se podíváme na Slovensko na to, jak to tam mají s vozovým parkem – po prohlédnutí obrázku porovnejte se svým vkusem a zkušenostmi. Počet registrovaných vozidel je u našich sousedů 2 949 007, což je přibližně 0,54 vozidla obyvatele. Slováci jsou také první na světě v počtu vyrobených aut na 1 000 obyvatel za loňský rok – v roce 2016 to totiž bylo úctyhodných 191 kusů na 1 000 obyvatel.

Nejoblíbenějším výrobcem automobilů je Škoda, konkrétně Fabia, Octavia a Rapid – nejoblíbenějším však i u zlodějů, kteří tato auta také nejvíce kradou, v závěsu za Škodou jsou pak automobily Volkswagen. A když už jsme u těch zločinů, podíváme se krátce na pokuty: mezi nejčastějšími prohřešky jsou překročená rychlost, jízda na červenou, alkohol za volantem, mobilní telefon v ruce při řízení ad. Mezi nejoblíbenější barvy pak patří černá, bílá a červená.

Na konec trochu zajímavé historie: v roce 1920 vznikl první automobil na Slovensku – autorství spolu s prvenstvím si připsal Michal Majer, svůj vůz pak pojmenoval poeticky Drndička. Ve svém vynálezu pak jezdil celých 30 let, nakonec však první automobil skončil na vrakovišti. A jak skončilo vaše první auto?

Jak je to s auty na Slovensku?

Zdroj: autoelektrony.sk