Poznáte, kde bylo použito 10 nejslavnějších stylů písma? – Infografika

Co mají společného muzikál Mamma Mia! a rocková kapela Nirvana? Jaká podobnost pojí společnosti IKEA a PayPal? A v čem se podobají knihy o kouzelníkovi Harry Potterovi a kočce Dr. Seusse? Podobností v těchto dvojicích byste možná vymysleli více, než by se na první pohled mohlo zdát, pokud se ale orientujete v typografii, možná vás napadne srovnat i vizuální prezentaci zmíněných značek. Pak zjistíte, že dvojice vždy pojí použití stejného typu písma, a to ať už v té nejvíce okaté podobě – v logu – anebo tak, že podobnost odhalí jen znalci písma i literatury…

  • Font Bodoni z roku 1798 použila do svého loga kapela pod vedením Kurta Cobaina a i po letech je skvěle využitelný – objevil se také například v logu filmového zpracování muzikálu Mamma Mia!.
  • Ač se to na první pohled nemusí zdát, společnosti IKEA a PayPal použily pro své současné logo stejný styl písma – hojně využívaný font Verdana z roku 1993.
  • Knihy ze série o Harry Potterovi (všechna americká vydání) a obrázkové knihy Dr. Seusse jsou vysázeny písmem Garamond, jehož první verze vznikla již v roce 1540.

Chcete se dozvědět více o ikonických fontech a jejich použití? Prostudujte si infografiku pod článkem! A na závěr na vás máme otázku na tělo: Co vy a Comic Sans?

10FamousFonts infografika

Zdroj: Minepress.com