Paleo dieta – infografika

Slyšeli jste už o tzv. paleo dietě? Příznivci tohoto stravovacího směru se vydávají na cestu časem do doby kamenné, kdy podle nich bylo stravování zdravější a hlavně přirozené. Princip této diety je jednoduchý: to, co byste v době kamenné nenašli, zkrátka nebude jíst ani v současnosti. Podívejme se tedy spolu s dnešní infografikou od PaleoFlourish.com na to, co můžete jíst, a co naopak ne.

Potraviny si rozdělíme do 3 kategorií: v první se budou nacházet potraviny, které je ideální při paleo dietě jíst. Samozřejmě se zde nachází zelenina, některé ovoce (hlavně kokos či olivy) a, což je obrovská výhoda této diety, i maso (a to včetně srdíček a dalších orgánů, což se ale může někomu zdát až nechutné). S čím byste to už neměli přehánět (ale stále je povoleno), je ovoce a zelenina bohatá na cukry (banány, sladké brambory). Do této kategorie patří také oříšky – asi každý jsme už zažili situaci, kdy jsme si řekli, že si dáme jeden dva a za pár minut byl čtvrtkilový pytlík ten tam.

A teď na to, co vás asi nejvíce zajímá – co se jíst nesmí. Jednak jakýkoliv cukr (sladit musíte medem), většina druhů olejů nebo obiloviny, jako je rýže, pšenice atd. A teď přijde to nejhorší, jíst se nesmí také všechna tzv. zprocesovaná jídla, na Coca-Colu, hamburgery nebo chipsy večer u filmu tedy zapomeňte. Místo nich si vezměte raději ty oříšky. Ale opravdu jenom pár!

Vraťte se s touto dietou do doby kamenné!

Zdroj: PaleoFlourish.com