Od ICQ po Facebook – infografika

Pamatujete na to, kdy jste si domů konečně pořídili internet, který při zapojení vydával zlověstné chrčení, nikdo z členů rodiny nemohl po dobu připojení použít pevnou linku a nový obrázek na plochu se vám stahoval pět minut? Tak si možná pamatujete také na staré chatovací programy, které budou tématem dnešní infografiky.

Vše začalo roku 1996, kdy světlo světa spatřilo ICQ – ano, to ICQ, jehož ikona se skládala z kvítku se zelenými listy a na němž jste o pár let později mohli také hrát spoustu her proti svým přátelům. V následujících letech vydaly své messengery také společnosti AOL, Yahoo! či Microsoft.

Další „gamechanger“ přinesl rok 2003: v tomto roce byl vydán Skype, který umožňoval mimo posílání zpráv také komunikaci skrze webkamery a mikrofon a který využíváme k telefonátům dodnes. Po velkém úspěchu byl v roce 2005 zakoupen společností eBay přibližně za 2,5 miliardy dolarů, v roce 2011 pak samotným Microsoftem za 8,5 miliard. Spolu s nárůstem počtu smartphonů byla v roce 2009 spuštěna také aplikace WhatsApp, kterou jistě znáte. Na osudy ostatních aplikací se podívejte do infografiky.

Vývoj komunikace od ICQ po Facebook.

Zdroj: venngage.com