Nejošklivější svetry s vánočním motivem – Infografika

Pokud se k vám již v minulých letech dostala navrátivší se móda pletených zimních svetrů s precizním a vkusným vánočním vzorem, u nás často obecně známých jako svetry s jelenem, a pokud jste neodolali a koupili si (nebo si dokonce sami upletli) ten nejkrásnější módní kousek, možná vás téma dnešní infografiky trochu překvapí.

Svetry s bláznivými, často plastickými nebo třeba třpytivými, vánočními motivy byly hlavně v 70., 80. a 90. letech zvláště v anglosaském světě ohromným fenoménem (vzpomeňme třeba na slavnou scénu z Deníku Bridget Jonesové), který ale vymizel a „stylové“ kousky se přesunuly hluboko do šatníků, na půdy a do secondhandů.

Ne vždy je však žádoucí, aby vánoční outfit byl vkusný, krásný a dle aktuálních módních trendů. V posledních letech se bláznivě vzorované vánoční svetry vrací, a to zejména na tematické vánoční večírky, 18. prosinec je dokonce vyhlášený dnem ošklivých vánočních svetrů.

Co jste měli na letošním vánočním večírku a na Štědrý den u stromečku na sobě vy? A co si vezmete příští rok? Třeba se infografikou, kterou naleznete pod tímto článkem, necháte inspirovat a příští Vánoce (nebo třeba už letos na Silvestra!) obléknete jeden z bláznivě vzorovaných, ošklivých vánočních svetrů…

infografika ugly christmas sweater

Zdroj: My Ugly Christmas Sweater.com