Jak vybrat velikost bot Crocs při nákupu v e-shopu? – Infografika

Rádi nakupujete přes internet z pohodlí domova a namísto nošení tašek s nákupem po městě si necháváte zboží přivézt až před dveře? Pokud se ještě na e-shopech zdráháte nakupovat oblečení a obuv, kterou si raději vždy před koupí vyzkoušíte, možná vám dnešní infografikou pomůžeme změnit názor a nákupní návyky! Infografika totiž obsahuje návod na to, jak neomylně vybrat tu správnou velikost bot od výrobců, kteří používají americké číslování.

Takovými jsou kromě jiných oblíbených značek také fenomenální boty Crocs, které jsou americkým číslováním značeny jak na podrážce, tak i v popisu zboží v e-shopech. Zákazníka kromě nezvykle nízkých čísel velikosti může navíc zmást písmeno uvedené před číslem…

  • Pokud označení velikosti uvozuje písmeno M jako Man, jedná se o pánskou obuv Crocs.
  • W jako Woman pak logicky znamená dámské boty Crocs.
  • Pro koho jsou boty s označením C? Přece pro vaše ratolesti! Dětská obuv nese označení C jako Children.
  • Speciální pozornost výrobce si pak vysloužili dospívající a mladiství, pro které jsou tu boty Crocs se značkou J jako Junior.

Každá bota má jiný tvar; třeba oblíbené dřeváky Crocs a klasické modely jsou navržené tak, aby měla noha v botě vůli, balerínky naopak musí perfektně padnout, být dostatečně přiléhavé, ale netlačit. Je důležité uvědomit si, že ačkoliv budeme u různých modelů zkoušet stejnou velikost, pocit z nošené boty bude pokaždé jiný – a je to tak správně.

Pro nalezení správné velikosti bot Crocs je vhodné použít převodní tabulku porovnávající běžné evropské značení velikosti obuvi se značením britským a americkým. Další pomocí může být i přeměření délky chodidla a její porovnání s rozměry stélky (vnitřního prostoru pro chodidlo v botě). Všechny zmíněné parametry obuvi Crocs důležité pro výběr vašeho ideálního páru naleznete v následujících infografikách…

CROCS_DAMSKE velikosti CROCS_PANSKE velikosti

Zdroj: Different. cz – Velikosti Crocs