Jak pečovat o své ruce – infografika

V této infografice se dozvíte 6 praktických tipů, jak se starat o své ruce.

  1. Ruce jsou jiné. Kůže na vašich rukách je mnohem tenčí než kůže na zbytku vašeho těla. Proto může vašim rukám trvat trochu déle, než pocítí změny počasí. Proto může také vyžadovat více práce udržovat vaše ruce zdravé a hydratované.
  2. Prevence. Počasí hraje významnou roli v tom, jak se budou vaše ruce cítit. Někteří lidé to pocítí více, někteří méně, ale všichni alespoň trochu. Je důležité, abyste si mazali ruce po celý rok – i předtím, než začne zima. Používejte rukavice, když myjete nádobí, pracujete na zahradě nebo děláte jakoukoliv jinou aktivitu, která by mohla vaši kůži podráždit.
  3. Mytí. Když si myjete ruce, nepoužívejte vařicí vodu, protože ta vám vysuší kůži. Zaměřte se především na dlaně. Tam se nachází nejvíce bakterií. Dbejte na to, abyste si ruce dobře vysušili, protože zbytek mýdla by vám dráždil ruce. Zaměřte se na místa mezi prsty, protože tam má mýdlo i tak tendenci zůstávat. Sušte si ruce ručníkem nebo papírovými ubrousky a snažte se vyhnout vysoušečům, pokud je to jen možné.
  4. Složení mýdla. Hledejte jemná mýdla se středním pH a po mytí aplikujte hydratační krém. Hledejte mýdla, která obsaují glycerín a lanolín. To jsou oleje extrémně bohaté na hydrataci.
  5. Hydratace. Jakmile si vysušíte ruce, použijte zvlhčující krém na ruce. Udělejte si z toho zvyk, že si krém necháte v koupelně a budete si ho brát s sebou, když půjdete ven. Najděte si krémy, které nejsou příliš mastné. Mastné používejte na noc.
  6. Péče o nehty. Nikdy si nestříhejte kůžičky kolem nehtů. Ty totiž vytváří bariéru, která vás brání proti bakteriím. Pokud je zastřihnete, necháte kůži kolem nehtů zranitelnou vůči infekci.

Jak se starat o ruce - infografikaZdroj: rainshadowlabs.com