Jak na skvělou profilovku – infografika

Většina z nás má radost, když jim někdo lajkne nebo pochválí nejnovější profilovku na Facebooku nebo jiné sociální síti. Jak na to, aby byly naše profilovky dokonalé? Poradí dnešní infografika!

Profilová fotka je většinou to první, co vaše „publikum“ na sociálních sítích uvidí. Skvělá profilovka dokáže to, že vás vaši přátelé nebo fanoušci poznají na první pohled a najdou váš profil mezi spoustou jiných obyčejných. Pojďme se tedy podívat na pár tipů, které byste měli při focení profilovky mít na paměti.

1. Ukažte obličej! Na vaší profilovce by měla být vaše tvář. Zkuste se vyvarovat skupinových nebo muchlovacích fotek s vašimi mazlíčky – pokud to ovšem není součást vašeho brandu.

2. Foťte se v měkkém světle. A taky se nefoťte obličejem proti přímému světlu. Nebudou vás na fotce otravovat stíny a nebude příliš tmavá.

3. Fotíte-li se uvnitř budovy a nemáte k dispozici profesionální světla, zkuste využít přirozené světlo proudící dovnitř okny.

4. Fotíte-li se venku, pak využijte krásy ranního nebo podvečerního světla. Pokud se fotíte přes den, zkuste si najít nějaký otevřený stinný koutek, kde světlo nebude příliš silné.

5. Myslete na pozadí. Nejlépe se pracuje s pevným a jednoduchým pozadím, jako jsou třeba stěny. Ujistěte se, že se nacházíte 3-5 metrů daleko od všeho, co je v pozadí a mohlo by působit rušivě.

6. Buďte asymetričtí! Asymetrické fotky jsou často zajímavější na pohled. Zkuste se fotit lehce natočení do jedné strany nebo vaše fotky ořízněte tak, abyste vytvořili asymetrické aranžmá.

7. Barva a kontrast. Přidejte živé nebo kontrastní barvy, přitáhnete tím ke své profilovce pozornost a odlišíte ji od mnoha dalších.

8. Čím větší, tím lepší. Myslete na kvalitu fotky – nahrávejte profilovky velké alespoň 900 x 900 pixelů.

9. Buďte konzistentní. Používejte stejné, nebo velmi podobné fotky na všech svých profilech – vaši přátelé nebo fanoušci vás snáze najdou.

jak fotit profilovku

zdroj: benrequena.com