Historie vánočních stromků – infografika

Také si nedovedete představit Vánoce bez tradičně ozdobeného stromečku? V dnešní vánoční infografice se mu podíváme trochu blíže na zoubek. První vánoční stromeček byl zaznamená v Lotyšsku v roce 1510 – byl ozdoben růžemi, které symbolizovaly Pannu Marii. Poté se přesunul do dnešního Německa, kde se na přelomu 16. a 17. století zdobil například jablky. O 200 let později se pak tato typická vánoční ozdoba dostává přes moře do Ameriky a začíná tradice vánočního stromu, jak ji známe i dnes.

Který stromek zdobí váš pokoj každý rok? Je to jedle, borovice nebo snad smrk? Pokud je správně první varianta, tak jste se spolu s jedlí umístili na prvních 4 příčkách nejoblíbenějších stromků, borovice je pak na pátém místě. Chcete mít o Vánocích o starost méně a vsázíte raději na umělý stromek? Ty zažily svou největší slávu v roce 2007, od té doby počet prodaných kusů opět jenom klesá, dnes je poměr živých a umělých stromečků přibližně 3 ku 1.

Průměrná cenu vánočního stromku je pak přibližně necelých 900 korun, cena umělého je dvojnásobná. 16 % dotázaných dokonce uvedlo, že si stále chodí pokácet strom vlastní. Chtěli byste také vidět 5 nejkrásnějších vánočních stromů a vědět, kde se nacházejí? Prohlédněte si infografiku a načerpejte tu správnou vánoční náladu – a pak hurá na zdobení.

Historie vánočních stromečků.

Zdroj: hairloves.com