Co si vzít k srdci z animovaných filmů? – Infografika

Pohádky fungují odpradávna jako studnice moudrosti, která nám kromě napětí, zábavy a menší či větší porce strachu přináší poučení a nenásilnou formou ukazuje rozdíl mezi dobrem a zlem. I v dnešní době platí, že pohádky nejsou jen pro děti – kdo by nemiloval animované postavičky od studia Disney, Tima Burtona a dalších filmových mágů, kteří dokáží pobavit, nahnat strach i pohladit duši?

Dnešní infografika vám shrne myšlenky, které představují jednotlivé pohádkové postavy oblíbené u dětí i dospělých a které byste měli mít na paměti – přinesou vám totiž do běžného života podporu v nesnadných situacích, útěchu, zdravou průbojnost a kuráž, životní nadhled a trochu jiný pohled na svět.

Autoři infografiky mezi následujících padesát postaviček zahrnuli jak nejnovější animované oblíbence z dílen různých grafických studií (Merida z pohádky Rebelka, hrdinové seriálu Sponge Bob), tak i klasické Disney postavy (Sněhurka a kmotřička z Popelky). Neopomněli ani zástupce hraného filmu a jeho knižní předlohy (profesor Brumbál ze série o Harrym Potterovi a Marry Poppins).

(nejen)disney infografika

Zdroj: AAA State of Play