5 nejčastějších obav při psaní testů

Určitě jste se už někdy setkali s vyplňováním testu při účasti ve výběrovém řízení. Měli jste při jeho psaní trému? Čeho jste se nejvíce báli? S dnešní infografikou se podíváme, čeho se uchazeči nejvíce bojí při vyplňování tzv. EPSO testů, které používá Evropská unie při výběrových řízeních – samozřejmě lze následující informace vztáhnout na vyplňování jakéhokoliv testu.

Strach číslo 1: nezvládnutí časového limitu. Časový pres není příjemný nikomu; jak se s ním vyrovnat? Jedině praxí – když budete vědět co a jak, strach z nestihnutí testu na vás nebude mít takový vliv.

Strach číslo 2: vypršení času. Narazili jste na těžký úkol, se kterým si nevíte rady? Neztrácejte čas a přesuňte se k dalšímu, nemá cenu strávit 15 minut nad jedním úkolem, když byste mohli za stejnou dobu vyřešit 5 lehčích.

Strach číslo 3: cizí jazyky. Zde vám moc nepomůžeme. Snažte se studovat a používat cizí jazyk i po skončení studia, aby vám v mozku nezakrněl.

Strach číslo 4: početní příklady. Co se týče EPSO kandidátů, ti nemusí být žádní matematičtí géniové. V testech se se užívají jednodušší příklady, jejich principy jsou obdobné – stačí na ně přijít.

Strach číslo 5: strach z neznámého. Strach ze všech strachů nejhorší, využívaný v hororových příbězích dodnes – s čím jsme se ještě nesetkali, toho se bojíme. V rámci testu však lze s tímto strachem snadno zatočit: buďte sebevědomí, vzpomeňte si, kolik takových testů už jste zvládli, a hned vám to půjde lépe od ruky.

5 nejčastějších obav při psaní EPSO testů.

Zdroj: eutraining.eu