12 nejošklivějších vánočních svetrů – infografika

Vánoční dárky už máme asi všichni nakoupené. Mezi nejméně oblíbené balíčky (hlavně mezi dětmi) patří tzv. „měkké dárky“ – tj. nejrůznější kousky oblečení, které dárcům připadají naprosto úchvatné, zatímco obdarovaní tiše doufají, že se jim podaří nechtěný dárek v obchodě vrátit. 

V zemi milionů možností, v USA, můžete najít nejrůznější více či méně obskurní e-shopy. A mezi nimi jeden, od kterého se nebudete moci odtrhnout a budete přemýšlet, jestli je to celé myšleno vážně a jsme svědky vzniku nové módní vlny, nebo je to prostě legrace. Web myuglychristmassweater.com připravil infografiku, v níž nám dává na výběr 12 těch skutečně nejošklivějších vánočních svetrů, jaké si dovedete představit. (Upřímně: z nabídky jejich webu muselo být velice těžké vybrat jen 12…).

V 80. letech se jim říkalo „konverzační svetry“ (pamatujete na scénu z Deníku Bridget Jonesové?) a bláznivé vzory byly součástí garderób všech babiček a maminek. Ze scény odešly v 90. letech a většina z nich skončila na půdách a v bazarech. Teď se ale vrátily s plnou parádou díky popularitě „hnusosvetrových“ parties v USA. Jestlipak tahle americká móda dorazí i k nám? Možná příští Vánoce? :-)

vánoční svetry

 

zdroj: dailyinfographic.com